Hakkımda

Allah'ımın emaneti dünyalar güzeli bir kızım var. Kızım doğduktan sonra yıllardır severek yaptığım Tiffany & Co mağaza müdürlüğünden isteyerek ayrıldım. Mücevherlerin içinde hamile kaldım, kızım pırlantalar içinde büyüdü, fakat gerçek pırlantam olan kızıma sahip olduktan sonra işime dönemedim.  
 Hiçbir annenin yaşayacaklarının aynı olmadığının farkındayım ama
kendi deneyimlerimin bir anneye bile faydalı olması beni mutlu eder.
Bebeklerimiz bize emanet gönderilmiş meleklerimizdir. Onlara iyi bakıp, koruyabilmek dileğiyle ...
Dilek Dursun

Sevgiler....
Önemli Not:
Bebeklerimizi şapur şupur öpmeden de sevebilirsiniz.
Onların iyiliği için bebekleri öpmeye hayır diyelim.! Çevremizi bu konuda bilinçlendirelim.
 Aşağıda ki yazıda güzel insan kardeşim Emel'in; doğum mesajlarına yazdığı yazı:)) Çok beğeniyorum. Kısaca beni anlatıyor.


Defne’mmm hoşgeldin!! Sadece doğumunla bile; yıllardır anneni bunaltan "ne zaman? Niçin?" sorularından kurtardın, bizlere "teyze", "dayı", "anneanne", "yenge" olma duygularını tattırdın. Umarım bu dünyada öyle iyi ve güzel şeylere vesile olursun ki; bu tattığımız sevinç, yaşayacaklarının ve yaşatacaklarının gerisinde kalır. Bundan öylesine eminim ki, "neden" diye soracak olursan; çünkü muhteşem bir aileye sahipsin: hamilelik öncesi, telkinleriyle anneni motive eden, hamilelik süresince tüm sabrını ve hoşgörüsünü ortaya seren, doğum sırasında coşkulu ve doğum sonrasında sevgi dolu kişiliğiyle bizlerin gönlündeki yerini pekiştiren bir baban, çevre baskısına maruz kaldığı halde kendi doğrularından ödün vermeyecek kadar "kendine güveni olan", kendisini hazır hissettiğinde ise anne olmanın tüm inceliklerini okuyup araştırarak büyük bir hazırlıktan sonra bu kararı uygulayacak kadar "bilinçli", hamileliğinin son demlerine kadar işine devam edecek kadar "çalışkan", kapıya asılacak olan tüllü süsten, dağıtılacak şeker keselerine, keselere iliştirilecek notlardan, şekerlerin ikram edileceği sepete ve süslü ziyaretçi defterinin dizaynına kadar her şeyi kendi elleriyle hazırlayacak kadar "yaratıcı ve marifetli", saatlerce sancı çekmesine rağmen, doğum uzun sürmesin diye elinin altındaki ilaç düğmesine basmadan mağrur bir şekilde acısını çekecek kadar "dirayetli", doğumhaneye giderken bile "kameraaaaa" diyerek babana kamerayı alması gerektiğini hatırlatacak kadar "organizatör", veee senin gibi 4 kiloya yakın bir bebeği normal doğumla dünyaya getirmeyi başaracak kadar "cesur" bir annen var… sağlıklı, mutlu bir ömrün olsun, iyi ki doğdun.. :) küçük teyzen emel
back to top