Mama sandalyesi seçerken ...

Kızımın kullandığı ve çok memnun kaldığımız Chicco Polly mama sandalyesini tüm annelere tavsiye ediyorum.
Mama sandalyesi seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken temizliğinin kolay yapılabilir olması bence.
4 ile 6.aydan itibaren kullanımına başlanacak olan mama sandalyesinin annelere çoook yardımcı bir ürün olduğunu ve mutlaka alınması gerektiğini söyleyebilirim.
Annelerin işini kolaylaştırmasının yanında bebek de büyüdüğünde istediği gibi döke döke yemeğini yiyebilir.
Ben mama sandalyesinin altına büyük bir çarşaf sermiştim ve kızım özgürce yemeklerini yiyebiliyordu.
Mama sandalyesinin konforunun yanında en önemli diğer özelliğinin güvenliğini sağlayacak standartlarda yapılmış olmasıdır.
Mama sandalyesi seçerken 4 tekerlekli olanlarını tercih etmeyin.Mümkünse iki tekerlekli olsun.Daha sağlam yere basıyor ve daha dengeli oluyorlar.
Kolayca hareket ettirilebilirliği ve katlanır olması yer tasarrufu sağlıyor.Gerçi uzun bir süre hiç katlamanıza gerek kalmadan kullanacaksınız.
Oturma koltuğunun en az 3 değişik pozisyona ayarlanabiliyor olması işinizi kolaylaştıracaktır.
Önünde çıkarılıp temizlenebilen bir tepsisi olmalıdır.Tepsinin çıkarılabilir olması da çok büyük avantaj sağlıyor.Yemek döküldüğünde masanın üzerinde ki tepsiyi isterseniz çıkarıp yıkayabiliyorsunuz.
Bebeklerin çok hareketli olduğunu düşünerek 5 nokta kemer güvenlik sisteminin olmasına önem vermelisiniz.Bebeğin kesinlikle açamayacağı kilit sistemine sahip olduğuna emin olmalısınız.
Silinebilir pvc kumaşla kaplı olması işinizi çok kolaylaştıracaktır.Resimde gördüğünüz modelde ki gibi çift kılıflı da alabilirsiniz.Kesinlikle kumaş kaplı olanları tercih etmeyin.Daha rahat etmesini istediğim için ben oturma bölümüne;sırtına ve poposuna gelecek büyüklükte pamuk bir havlu seriyor ve öyle oturtuyordum.Sizlerde kumaş kaplı mama sandalyesi alıp pişman olmaktansa bu yöntemi deneyebilirsiniz.
Yüksekliğinin ayarlanabilir olması diğer bir kolaylık sağlayan özelliği.3-6 arası yüksekliğe ayarlanabilmesi çok iyi oluyor.
Bacak arasında mutlaka bebeğin kaymasını engeleyecek parçanın olması gerekiyor.Böylece kemer takılı olmadığı anlarda bebeğin aşağı düşmesi engelleniyor.
Tüm annelere iştahı bol bebekler diliyorum ...Kolay gelsin....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top