El yapımı kumaş oyuncaklarÇocukken ufacık şeylerden mutlu olabilirken, büyüdükçe mutlu olabilmek için şartlar öne sürüyoruz. Çocuklarımız ise minicik şeylerden bile mutlu olabilen varlıklar. En çok da onlarla birlikte geçirdiğimiz zamanlar da mutlu oluyorlar. Çocuklarımızla iyi vakit geçirmek için bir fırsat daha.
 Şimdi eski kazakları, t-shırtleri, gömlekleri değerlendirme zamanı. Hep beraber el yapımı kumaş oyuncaklar yapacağız. Çocuklarımızın, bu oyuncakların bitmesini beklerken yaşayacakları heyecanı, mutluluğu düşünmek  bizi mutlu etmeye yetecektir.
 İsterseniz çevrenizde ki çocuklara hediye etmek için de yapabilirsiniz. Çocukları sevindirme zamanı...
Haydi eller çalışsın...Önce bu linkten istediğimiz hayvanın resmini yazıcınızdan çıkarıp kesiyoruz. Yazıcımız yoksa  düz bir kağıda çocuğumuzun resim kitabından bir fil resmi kopyalıyoruz..

 Kestiğimiz fil resmini bir kumaşın üzerine koyuyoruz ve 1 cm dikiş payı bırakarak kumaşı kesiyoruz.
Sonra toplu iğneler ile kestiğimiz kumaşın tersinden kaymaması için iğneliyoruz. Kuyruk yapmak için 3 cm olacak şekilde üç adet pembe kurdele hazırlıyoruz.


Elimizle veya varsa makinamız ile ters şekilde iğnelediğimiz kumaşın kenarlarından düz dikiş yapıyoruz. Sadece sırt kısmında 5 cm kadar boşluk bırakıyoruz ki içini doldurabilelim. Diktiğimiz kumaşı ters çevirip düzeltiyoruz. Bıraktığımız boşluğun olduğu yere 3 adet kuyruk yapmak için kestiğimiz kurdelaları dikiyoruz.
                                                          İçini elyaf ile dolduruyoruz.

         Kalan boşluğu elimiz ile dikmeye devam ediyoruz.
 İstersek minik düğmelerden gözde dikebiliriz.
                                              İşte süper süper oyuncaklar, hediyeler hazır.                                         Sevimli oyuncaklar, Mutlu yumurcaklar....


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top