IKEA Ektorp yataklı koltuk sakın almayın, çok pişman olursunuz!

Koltuk silme işlemini sevmeyen bir insan olduğum için kılıfı çıkıp, yıkanan koltukları çok seviyorum. 
IKEA mağazası Türkiye'ye ilk geldiğinde, yıkanan kılıflı Ektorp koltuklarını görünce, sevinçle yedek kılıfları ile hemen almıştım. Çok da memnun kaldım ve yıllarca kullandım.IKEA mağazası ilk Türkiye'ye geldiğinde, daha kaliteli ürünler ile hizmet veriyordu. 
Yıllar geçtikçe IKEA mağazaları, maliyeti indirmek amacı ile kaliteyi düşürdüler. 
IKEA Ektorp 3'lü yataklı koltuk aldık en son. Fakat aldığımız günden beri, IKEA Ektorp 3'lü yataklı koltuk, bizi, aldığımıza alacağımıza pişman etti.
Koltuğa oturduktan bir süre sonra, oturduğunuz minder kaymaya başlıyor. Misafirimiz geldiyse, kesinlikle bu koltuğa oturtturmuyoruz, rahatsız olmasın diye.

Minder tasarımı hatalı. Ön kısmı kalın ve arkaya doğru inceliyor. Bu da oturduktan sonra minderin öne doğru kaymasına sebep oluyor.

IKEA servisinden geldiler, yardımcı olmaya çalıştılar ama bu sorunumuza çare bulamadılar. Efendim "bütün IKEA Ektorp 3'lü yataklı koltuk modelleri aynıymış."
Ben de "tamam o zaman oturduğum İKEA koltuğun minderi sürekli bu hale geliyor ve rahatsız ediyorsa, bu koltuğun tasarımında problem var demektir, bunu inceleyip ana firmaya bildirmelisiniz" dedim. Fakat IKEA çalışanları bu tavsiyemi dikkate alamadılar.
Onlar için ürün satılmış ve bitmiş.
IKEA Ektorp 3'lü yataklı koltuğu aldığımıza çok pişman olduğumuz ve kesinlikle tavsiye etmediğim bir ürün. Ayrıca yatak açılıp yatıldığında, gıcır gıcır ses çıkarıyor ve üzerinde uyumak isteyen konuklarım maalesef uyuyamıyorlar. Bu sorunumuz için cevapları ise "sesin yaylardan geldiği ve doğal olduğu, istersek kendimizin yayların arasına sünger sararak sesi kesebileceğimiz" oldu. 
Kısaca IKEA Ektorp yataklı modelini, kanepe alacaksanız kesinlikle almayın derim. 
Bu model bence, piyasadan toplatılması gereken hatalı bir ürün. 
Bilgilerinize...

4 yorum:

 1. Adsız25.7.17

  Ayrıca 2 sene kullanım sonrası minder çok inceliyor ve yaylar batmaya başlıyor (backabro kanepede)

  YanıtlaSil
 2. Minderleri ters koyun kaymiyor çareyi öyle bulduk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim minderler ters çevrilmiyor malesef. üstü düz minderin ama alt kısmı eğimli.

   Sil

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top